V zápasoch NHL Slováci bodovali, Halák opäť víťazne

15.11.2013 Celý región

New York 15. novembra (TASR) - Pätica slovenských hokejistov sa v noci na piatok predstavila v zámorskej NHL.

Dvaja nastúpili proti sebe v zápase Boston - Columbus a spokojnejší bol kapitán "medveďov" Zdeno Chára, ktorého mužstvo vyhralo 3:2 po predĺžení. Chára si navyše rozšíril svoje bodové štatistiky o štvrtú asistenciu a na ľade strávil opäť veľkú minutáž (25:08), keď viac odohral len Jack Johnson z Columbusu (25:18).

Útočník hostí Marián Gáborík opäť vyšiel bodovo naprázdno a počas 17:44 minútového pobytu na ľade sa prezentoval iba jedným streleckým pokusom.

Už deviaty gól v prebiehajúcom ročníku si pripísal na svoje konto Marián Hossa a aj vďaka nemu "jastrabi" z Chicaga zdolali doma po samostatných nájazdoch Phoenix 5:4. Hossa odohral 21:42 minút a počas nich päťkrát ohrozil súperovho brankára, zaznamenal dva plusové body a dve minúty si odsedel na trestnej lavici. Stal sa prvou hviezdou súboja. Útočník Tampy Bay Richard Pánik zbiera v tejto sezóne zatiaľ bod po bode za asistencie, vo víťaznom súboji s Anaheimom na domácom ľade si pripísal už ôsmu.

St. Louis má od začiatku sezóny istotu v bránke v podobe Jaroslava Haláka. Potvrdilo sa to aj v jeho domácom stretnutí s Coloradom (7:3) a slovenský reprezentant sa vo svojom desiatom víťaznom súboji prezentoval 21 úspešnými zákrokmi.

V stretnutí Calgary - Dallas (3:7) zaznamenal hosťujúci Tyler Seguin päť bodov (4+1).

New York Islanders - Los Angeles 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Góly: 23. Cizikas (M. Martin, Clutterbuck), 25. Ness (Tavares) - 46. Vojnov (Kopitar, Justin Williams), 53. Pearson (Vojnov, Vey), 59. Toffoli (Muzzin, Vey)

Boston - Columbus 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 19. L. Eriksson (CHÁRA, P. Bergeron), 31. S. Thornton (G. Campbell, Krug), 65. Lucic - 13. Comeau (Letestu, MacKenzie), 37. Foligno (Nikitin)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:08 min, dosiahol 1 kanadský bod (0+1), mal 1 strelecký pokus, Marián Gáborík (Columbus) odohral 17:44 min a mal 1 strelecký pokus.

Tampa Bay - Anaheim 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 12. V. Filppula (Purcell, Carle), 17. St. Louis (J. Brown, V. Filppula), 24. V. Filppula (Hedman, St. Louis), 31. Killorn (St. Louis, Barberio), 43. Hedman (PÁNIK, T. Johnson) - 37. Etem (C. Fowler, Beauchemin)
Richard Pánik (Tampa) odohral 15:33 min, dosiahol 1 kanadský bod (0+1), nmal 1 strelecký pokus a 2 trestné minúty.

Chicago - Phoenix 5:4 po sam. nájazdoch (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 3. Saad (P. Kane, Leddy), 7. Sharp (Toews, P. Kane), 26. MARIÁN HOSSA (Toews, Keith), 43. Pirri (Seabrook, Leddy), rozhodujúci sam. nájazd Pirri - 8. Stone (Boedker, Klinkhammer), 15. Doan (Yandle, Ribeiro), 35. Korpikoski (R. Vrbata, Yandle), 38. Stone (Doan, Ekman-Larsson)
Marián Hossa (Chicago) sa stal prvou hviezdou zápasu, odohral 21:42 min, dosiahol 1 kanadský bod (1+0), mal 5 streleckých pokusov a 2 trestné minúty.

St. Louis - Colorado 7:3 (1:1, 4:0, 2:2)
Góly: 2. D. Roy (Oshie, Pietrangelo), 23. Backes (Oshie, D. Roy), 28. Steen (Backes, Oshie), 33. Tarasenko (Berglund, J. Schwartz), 35. C. Stewart (Shattenkirk, D. Roy), 43. Steen (Backes, Oshie), 49. Bouwmeester (Tarasenko, Pietrangelo) - 6. MacKinnon (P. Stastny, Landeskog), 45. Duchene (Guenin, R. O´Reilly), 52. R. O´Reilly (J. McGinn, Holden)
Jaroslav Halák (St. Louis) mal 21 úspešných zákrokov.

Calgary - Dallas 3:7 (0:1, 1:4, 2:2)
Góly: 36. Stajan (Jones, Wideman), 45. Jones (Russell, Bärtschi), 53. Stajan (Galiardi) - 7. Robidas (Dillon, Jamie Benn), 22. Seguin (Jamie Benn, Ničuškin), 25. Jamie Benn (Seguin, Goligoski), 29. Seguin (Jamie Benn, Goligoski), 32. Garbutt (Roussel, Goligoski), 41. Seguin (Ničuškin, Jamie Benn), 57. Seguin (Jamie Benn, Gončar)

Vancouver - San Jose 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 34. Bieksa (H. Sedin, Burrows) - 59. Hertl (D. Boyle, J. Thornton), 63. D. Boyle (Pavelski, Couture)